Farklılık Kavramı

Farklılık

Farklılık kavramı özgünlük, yaratıcılık olarak da görülürken yukarıda bahsettiğim gibi sizi ön plana çıkartmaktadır. Aşağıdaki hususlarında olabildiğince birbirinden farklı olması gerekmektedir.

Metalar

Her sayfada kullanılan meta etiketleri farklı olmalıdır.
farklilik

Title

Her sayfanın başlığı farklı olmakla birlikte, bulunduğu sayfadaki içerikle bağdaşmalıdır. Başlık seçiminde kullanıcıyı etkilerseniz size artı sağlayacaktır.

Resim isimleri

Her resim adı farklı olmalıdır ve resmi tam açıklayan isimler kullanınız. Kalem.jpg yerine karakalem.png olarak kullanmanız tavsiye edilir. Daha önce kullanılmış bir resmi kullanacaksanız ismini değiştirmeyi unutmayın. Resim isimleri site özgünlüğü açısından oldukça önemlidir.

Alt etiketleri

Birbirini tekrar eden alt etiketler kullanılmamalıdır. Bu durum sitenizin spama girmesine yol açabilir. Bu alt etiketler Google görseller botları tarafından indekslenir.
farklilik-1.jpg

Uygulamalar

Sitenizde kullanıcılara sunduğunuz uygulamaların yaratıcı ve farklı bir içeriğe sahip olması önemlidir.

İçerik

İçerik kısmında en önemli kavram içeriğin benzerlik oranıdır. Benzerlik oranı ne kadar düşükse o kadar kaliteli site içi SEO uygulaması yapılmıştır.

Resim Boyutları

Sitenizde yayınladığınız resimlerin boyutları Google görseller tarafından indekslenmekte ve kullanıcı istediği boyutlarda görsel araması yapabilmektedir.

Canonical Etiketi

Her sayfanın canonical kodu kendi url uzantısı olmalıdır. Bu durum SEO uyumlu bir canonical etiket olmasını sağlar.

Link Başlık ve Yazısı

Site içi ve site dışı her unsurda farklılık göstermeniz gerekmektedir. Aynı linklere farklı isim ve başlıklar kullanmak sizi farklı kılacaktır ve bu farklılık sizi öne çıkaracaktır. Bu sayede kopya çeken ve kendini tekrar eden siteler yerine; üretken ve yaratıcı bir görünümle oluşturulan siteler SEO açısından büyük bir avantajdır.  İki farklı sitenin veya aynı sitedeki iki farklı sayfanın benzerlik oranını http://www.copyspace.com adresinden ölçebilirsiniz.

Leave a Reply