Google Filtresinden Çıkma Yöntemleri

Google Filtresinden Çıkmak

Google’ın şimdiye kadar yeni açılan sitelere çokça filtreleme cezası verdiği görülmektedir.  Bunu sebebi sitemizin üst sıralarda görülmesini sağlamak amacıyla aşırı veya hatalı SEO çalışmaları yapmaktır. Bu durumda siz Google’ın önem verdiği güvenlik kriterini dikkate almayarak Google nezdinde güvenini tekrar kazanmanız gerekecektir. Yani bir filtreden çıkmak için Google’ın güvenini tekrar kazanmalısınız.
Aslında filtreye giren bir siteyi şöyle de tanımlayabiliriz. Bir sitenin amacı ziyaretçilerine ve kullanıcılarına faydalı olması gerekirken, kendilerine faydalı olmayı amaç edinen siteler filtreleme cezasına tabii tutulurlar. Kendisini düşünen sitelere kullanıcılarını önemsemezken, ziyaretçi memnuniyeti ve güvenliği için uğraşmazlar. Bu durumu Google botları kolayca algılamaktadır.
Filtreleme cezasından çıkmanın en sağlam ve hızlı yolu Google’ın güvenilirliğini tekrar kazanmaktır.

Google Nezdinde Güvenilirliği Tekrar Kazanmak

1. Aynı Anahtar Kelimeyi Kullanan Tanınmış Bir Siteden Link Almak

Örneğin backlink anahtar kelimesi ile siteniz Google tarafından filtreleme cezasına tabii tutuldu. Eğer siteniz ziyaretçilerin yaptığı yorumlar aracılığıyla, link değişimiyle, forumda konu açarak veya herhangi bir şekilde güçlü olan https://www.backlink.com.tr/ sitesinden link alınabilirse filtrelemeden oldukça kısa sürede çıkacaktır. Tabii siteden link almak için belirli bir ücret talep edilebilir.

2. Sitenizin Güvenlik Sertifikasına Sahip Olması

Google sitenizi denetleme yetkisine sahiptir. Eğer Google’ın önem verdiği sitelerden güvenlik ve onay sertifikası alırsanız Google’ın nezdinde siteniz güvenilir olarak algılayacaktır.
Aşağıdaki siteden sitenizin kullanıcı güvenliğini sağlayıp sağlamadığını inceleyebilirsiniz. Böyle site(ler)den onay almak ve sertifikaları sitede göstermek fayda sağlayacaktır.
http://siteadvisor.com/sitereport.html?url=Mertvahitdemir.wordpress.com
Bir diğer güvenlik sertifikası da, SSL sertifikalarıdır. SSL güvenlik sertifikası, internet üzerinden hassas bilgi göndermek ve almak için modern bir şifreleme yöntemi kullanan güvenlik protokolüdür. SSL sertifikası ile siteniz daha profesyonel görünecektir. Ayrıca Google SSL kullanan siteleri olumlu açıdan değerlendirmektedir.
ssl

3. Web Sertifikalarına Sahip Olmak

Güvenlik sertifikalarında olduğu gibi, web sertifikaları da kaliteli bir sitenin belirleyicilerindendir. Web siteniz için gerekli özeni gösteren site sahipleri, tüm tarayıcılarda oluşabilecek uyumsuzlukları ortadan kaldırarak, en düzgün, özenli görünümü elde ettiklerini w3c sertifikaları ile onaylarlar.
Bir sitenin W3C standartlarına uyumlu olup olmadığını öğrenmek için W3C Validator kullanmanız gerekiyor. http://validator.w3.org/ bu adres üzerinden sitenizin ilgili standartlarda olup olmadığını kaç tane hatasının olduğunu mutlaka kontrol etmenizi öneriyoruz.
w3c

4. Indexsiz Url Sayısının Fazla Olması

Google arama sorgusunda “ mertvahitdemir.wordpress.com –site:mertvahitdemir.wordpress.com ” yapısı kullanılır. Bu sorgunun amacı kendi siteniz haricinde başka sitelerde de mertvahitdemir.wordpress.com yazısı geçip geçmediğini kontrol etmektir. Kendi sitemizin dışındaki sitemizin URL sayısını görmemizi sağlar. Bu durum diğer sitelerde sitemizin ne kadar tanıtıldığını görmemizi de sağlar.

Leave a Reply